Home

Wiadomości

Skillet wyda album „Heavier” latem 2019

Brak komentarzy News

Skillet planuje latem 2019 roku dystrybucję nowej płytę. Album – będzie kontynuacją uznanej płyty Unleashed, która ukazała się latem 2016 roku.

„To było szalone, mieliśmy wydać zupełnie nową płytę w październiku, a sześć miesięcy wcześniej planowaliśmy wydać nowy album w styczniu ubiegłego roku. Teraz nie zamierzamy go wydać, aż do następnego roku. Perkusista Skillet Jen Ledger ma nowy solowy projekt, Ledger, i chcemy dać jej czas na zbudowanie marki, jednocześnie utrzymując przy życiu Skilleta.” – powiedział John Cooper dla Consequence of Sound.

„To żonglerka”, kontynuuje Cooper. „Moja żona Korey i Ja pracowaliśmy nad płytą Jen i jest to niesamowita płyta, więc zdecydowaliśmy, że przez projekt Jen i wszystkim innym wydarzeniom, poczekamy z płytą Skillet, mimo że mamy około 70% materiału. Po podjęciu takiej decyzji, zrobiłem krok, by wydać moją wersję Fight the Fury EP, a następnie latem będziemy ostro walczyć z Skilletem, tak by latem przyszłego roku wydać nowy album Skillet, ponieważ płyta jest już prawie skończona”.

Cooper dodaje, że chociaż jest zbyt wcześnie, by dokładnie powiedzieć, jak będzie wyglądała muzyka w nowym Skillet, spodziewa się, że pójdzie w cięższym kierunku, który został nieco pokazany w rozszerzonej edycji Unleashed LP.

„Mamy taką piosenkę „Breaking Free”, która była lubiana przez fanów była i brzmiała ciężko dla Skilleta – mówi Cooper. „To piosenka, którą sam wyprodukowałem, ponieważ chciałem, żeby Skillet miał trochę więcej zębów, myślę, że nowy album będzie nieco cięższy, ale będziemy mieli tam też hymny, a także kilka duetów z Jen i mną, które uwielbiają nasi fani, jestem podekscytowany”.

Tagi: ,