Home

Wiadomości

Romantycy Lekkich Obyczajów powracają

Brak komentarzy News

Zespół wita jesień teledyskiem do kolejnego swojego singla, zatytułowanego „Dotknij żaru”.

Ten niezwykle liryczny utwór, z poetyckim tekstem autorstwa Damiana Lange i muzyką jego oraz Adama Millera, pochodzi z albumu „Neoromantyzm”, wydanego wiosną 2018.

– Chcieliśmy przypomnieć w tej piosence, że najlepsze rzeczy dzieją się poza ścianami Twojego pokoju. Trzeba wyjść i poczuć świat który cię otacza choćby po to, żeby życie nie było nudne. Do zobaczenia jesienią na trasie! – Tak mówią sami Romantycy.

Piosenka „Dotknij żaru” jest kolejnym singlem promującym ich najnowsze wydawnictwo – Neoromantyzm, wydane w kwietniu tego roku. Minimalistyczny teledysk ma skupić uwagę słuchacza na tekście piosenki, gdzie artyści opisują piękno świata przyrody i przypominają o ludzkiej potrzebie obcowania z naturą. Jak sami przyznają, piosenka ta ma zachęcić fanów do przyjścia na koncerty podczas ich zbliżającej się wielkiej trasy koncertowej.

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW – Dotknij żaru [OFFICIAL VIDEO]

Utwór „Dotknij żaru” zapowiada bowiem Neoromantyczną Trasę RLO 2018, czyli cykl koncertów w 24 miastach Polski. Romantycy odwiedzą wówczas najlepsze kluby m. in. w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Bielsku-Białej:

Na koncertach muzycy zaprezentują przekrój utworów z płyt „Lejdis & Dżentelmenels”, „Kosmos dla Mas” i najnowszego „Neoromantyzmu”.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet założony w 2011 roku przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Charakterystyczny styl, w jakim tworzą jest wielobarwnym połączeniem gitary akustycznej, ulicznego folku i rocka alternatywnego z tekstami w języku polskim. Mają na koncie kilkanaście teledysków oraz trzy płyty wydane w największej niezależnej wytwórni w Polsce – SP Records, która wydawała już takich artystów jak: Kult, Strachy Na Lachy, Lao Che, Happysad czy Kaliber 44.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: