close

Nowy teledysk Nile Rodgers & CHIC

Z pewnością słyszeliście niejeden przebój Nile Rodgers. Wśród muzyków jest legendą, ale mało który przeciętny słuchacz zdaje sobie sprawę z tego jak wielki wpływ miał na całą branżę.

Napisał m.in. “Upside Down”, “I’m Coming Out” Diany Ross, “Let’s Dance” Davida Bowiego, “Like a Virgin” Madonny, “Get Lucky” Daft Punk i wiele innych. Współpracował m.in. z Michaelem Jacksonem, Ericem Claptonem, Pharrellem Williamsem. Albumy, nad którymi pracował, sprzedały się w liczbie 500 MLN egzemplarzy. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom z Daft Punk, Aviciim, Sigalą, Disclosure czy Samem Smithem udowodnił, że wciąż ma bardzo innowacyjne podejście do muzyki.

Chic to prawdziwa legenda muzyki, a hity takie jak „Le Freak”, „Everybody Dance” czy „Good Times” są doceniane przez kolejne pokolenia.

Teraz prezentują pierwsze po 25 latach wydawnictwo! Na dziesiątym albumie w dorobku grupy będzie można usłyszeć takich artystów jak Lady Gaga, Elton John, Emeli Sande, Anderson .Paak, Craig David, Stefflon Don, Mura Masa, Hailee Steinfeld, Nao oraz wielu innych.

Okładka płyty doskonale współgra z estetyką wszystkich okładek płyt Chic od początku kariery. Na zdjęciu firmującym debiut z 1977 roku znalazły się Valentine Monnier i Alva Chinn. Sesja okładkowa do nowej płyty powstała z udziałem modelek Duckie Thot oraz Jazzelle Zanaughtti. Autorką zdjęcia jest Britt Lloyd, a za reżyserię sesji odpowiada Greg Foley, współzałożyciel słynnego „V Magazine”. Duckie i Jazzelle to nie tylko ikony stylu, ale również aktywistki, które walczą o równą reprezentację różnych grup etnicznych w świecie mody.

Album jest dostępny TUTAJ.

Lista utworów:

1. Till The World Falls featuring Mura Masa, Cosha and Vic Mensa

2. Boogie All Night featuring Nao

3. Sober featuring Craig David and Stefflon Don

4. Do Ya Wanna Party featuring Lunch Money Lewis

5. Dance With Me featuring Hailee Steinfeld

6. I Dance My Dance

7. State Of Mine (It’s About Time) featuring Philippe Saisse

8. Queen featuring Elton John & Emeli Sande

9. I Want Your Love featuring Lady Gaga

10. “New Jack” Sober featuring Craig David and Stefflon Don (Teddy Riley Version)

Tags : CHICNile RodgersNile Rodgers & CHIC