close

Najlepszy opolski debiut! Przedstawiamy Justynę

Justyna Jary

NAJGORĘTSZY DEBIUT W OPOLU – PRZED PAŃSTWEM JUSTYNA JARY.

Justyna Jary wystąpi w tegorocznym Koncercie Debiutów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Justyna, niezwykle uzdolniona wokalistka, autorka tekstów i muzyki, zaprezentuje swój nowy utwór, zatytułowany “A/ja”.
Opolska i telewizyjna publiczność usłyszy kawałek, w którym mieszają się rozmaite inspiracje – biały głos we współczesnym wydaniu, gitary rodem z filmów Tarantino oraz niebanalny tekst. 

Te niecodzienne połączenia różnych klimatów wynikają z inspiracji artystki, czerpiącej zarówno z tradycji ludowej, jak i najlepszego światowego popu. Ten miks wynika nie tylko z zainteresowań Justyny, ale wypływa także wprost z jej serca – różnorodność artystyczna jest  znakiem rozpoznawczym artystki, a eksperyment to jej drugie imię.  Całość buduje ciekawy, alternatywny klimat, wymykający się jednoznacznym klasyfikacjom, a przez to – szalenie interesujący. 


Justyna Jary w swojej muzyce podąża za kobiecą wrażliwością, sięgając przy okazji po różnorodne brzmienia, pozornie z odległych światów.  Zabawa stylami jest także formą poszukiwań. Nie zamykam się na żaden klimat czy nastrój – deklaruje wokalistka – i stąd w opolskim debiucie sięgam po takie odważne połączenia.
Moje teksty – dodaje Justyna – pokazują świat syrenich zdarzeń (inspiracji dostarczała Warszawa, wszak syreni gród), czyli rozstań, poszukiwań, zagubień w tłumie, czasem w wytrawnej, czasem w słodkiej odsłonie.
Prapremierowe wykonanie “A/ja” usłyszymy już w piątek, 14 czerwca, w koncercie Debiutów w Opolu. Występ Justyny Jary będzie też transmitowany na antenie TVP. 

Justyna Jary A/ja (Lyric video)

JUSTYNA JARY – wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Poza tym aktorka, menadżerka, producentka, instruktorka wokalna i teatralna, podróżniczka, wegetarianka, serialoholiczka.
W swojej muzyce podąża za kobiecą wrażliwością, nie boi się różnorodności i łączenia stylów. Jej teksty, nie tylko o miłości, pokazują świat syrenich zdarzeń (inspiracji dostarczała Warszawa, a jak wiadomo, w tym mieście roi się od syren) – rozstań, poszukiwań, zagubień
w tłumie, czasem w wytrawnej, czasem w słodkiej odsłonie.
Od 2018 roku związanaz wytwórnią SP Records. Występowała na prestiżowych scenach
w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Współpracowała z wieloma artystami w Polsce i za granicą (m.in. Pompadur, Alegancka Kapela, Teatr Gardzienice, Pożar w Burdelu, Propabanda, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi autorskie warsztaty wokalne Uwolnij Głos (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (2005) oraz staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim u prof. zw. dr hab. Ewy Iżykowskiej -Lipińskiej (2018). W 2017 roku wydała razem z zespołem PompaDur autorską płytę „Krwawe Ballady”.
Justyna jest też znana z popularnego programu muzycznego Polsatu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, w którym zebrała bardzo pozytywne recenzje członków jury.

Booking.com
Tagi : Justyna Jary

Komentarze: