close

Google ogranicza wyniki dla jednej domeny w SERPach

Google chce zwiększyć różnorodność domen na pierwszej stronie wyszukiwania przez limit maksymalnie dwóch wyników per domena. Zmiany nie są powiązane z ostatnio ogłoszoną aktualizacją, przynajmniej tak twierdzi Danny Sullivan.

Nie jest niczym nowym, że gigant z Mountain View nie lubi, gdy pierwsza strona SERPów jest “okupowana” przez jedną domenę i dąży do, jakby tego nie nazwać, pluralizmu. Ograniczenie do dwóch wyników na domenę ma ulepszyć jakość dostarczonych wyników. 


Ograniczenie nie obejmuje w 100% wyników wyszukiwania, mogą zdarzyć się przypadki, te które Google uzna za stosowne, w których limit nie zostanie zastosowany.
Subdomeny trafią do tego samego worka co domeny, czyli np. strona twoja-domena.pl i blog.twoja-domena.pl potraktują jako wyniki należące do jednej domeny. Wyjątkiem mają być platformy hostingowe jak wordpress.com.
Limit nie dotyczy tzw. featured snippets, czyli wynik zero dla danej frazy nie zabierze jednego miejsca w pierwszej dziesiątce SERPów dla Twojej domeny.
Duplikacja treści (eng. duplicate content) nie ma nic do tego, obostrzenie dotyczy wyłącznie kwestii domen.
Zmiana nie jest powiązana z ostatnio ogłoszoną aktualizacją algorytmu. Danny Sullivan w swoim wpisie na Twitterze tłumaczy, że wprowadzają zmiany codziennie, nawet kilka razy dziennie i tą konkretnie należy rozpatrywać oddzielnie od głównej aktualizacji algorytmu.
Ograniczenie funkcjonuje w wynikach wyszukiwania, ale wciąż jest w fazie poprawek. Niezawodni internauci podsyłają screeny z przykładami błędów do Dannego Sullivana.

Booking.com
Tagi : googleseoSERP

Komentarze: