Home

Wydawnictwa

Płyta jest dostępna

iTunes

NOSOWSKA – BASTA

  • Data wydania: 12 października 2018
  • Wytwórnia: Kayax Music

Artystka wróciła z solowym materiałem po siedmiu latach, ale na próżno szukać wśród jedenastu nowych utworów starej NOSOWSKIEJ. „BASTA” jest mocna i bezpośrednia, a momentami brutalna.

Artystka pozbyła się bezpiecznych melodii i wyszukanych metafor i zaczęła rapować o prozie życia, a towarzyszą temu tłuste bity wyprodukowane przez Michała „FOXA” Króla. Dzisiaj na półki trafia – jak mówi sama NOSOWSKA – najważniejsza płyta w jej życiu.

Według słownika „basta”, to zwrot wyrażający stanowczy nakaz zaprzestania czegoś. Ja jestem teraz w takim momencie swojego życia, że znalazłam w sobie siłę, żeby przestać się przejmować… przepraszać za to, że żyję. Zwróciłam się ku sobie i zapytałam samą siebie czego chcę. Okazało się, że zapragnęłam takiej płyty – bez zbędnych metafor, wyśpiewywania melodii i owijania w bawełnę.

Tłuste bity FOXA
Za brzmienie albumu „BASTA” odpowiada Michał „FOX” Król, jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej, autor dwóch autorskich albumów, współpracujący z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej. Ta wyjątkowa kolaboracja zaowocowała albumem świeżym, eksperymentalnym i bardzo elektronicznym.

Płytę promują dwa single, do których powstały teledyski. Pierwszy z nich „Ja Pas!”, w którym NOSOWSKA pokazała swoje taneczne oblicze – przekroczył już 3 miliony wyświetleń. Drugi, którego premiera miała miejsce we wrześniu, odbił się szerokim echem ze względu na miejsce akcji – Muzeum Narodowe w Warszawie. W tym klipie możemy obejrzeć największe dzieła światowego malarstwa i NOSOWSKĄ wraz z zespołem na tych płótnach.

Tracklista:

1. Goń
2. Boję się
3. Ja Pas!
4. Takie to przykre
5. Kto ci to zrobił?
6. Lanie
7. Do czasu
8. Brawa dla państwa
9. Nagasaki
10. Mówiła mi matka
11. Dosyć