close

Czy AC/DC zamierza ogłosić światową trasę ?

AC/DC Brian Johnson i Angus Young
AC/DC Brian Johnson i Angus Young

W sieci pojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że AC/DC zamierza ogłosić w przyszłym tygodniu swoje plany koncertowe.

Przyszłość AC/DC była przedmiotem wielu spekulacji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Po zakończeniu trasy koncertowej Rock Or Bust z frontmanem Guns’em N Rosesem, Axlem Rose’em, z powodu problemów ze słuchem Briana Johnsona, wszystko ucichło… przynajmniej na kilka miesięcy.

W sierpniu zeszłego roku, pojawiło się dużo plotek, kiedy Johnson i obcy perkusista AC/DC Phil Rudd zostali zauważeni na zewnątrz studia Warehouse w Vancouver, gdzie zespół w przeszłości nagrał kilka albumów.

Następnie zostali oni sfotografowane w tym samym miejscu przez długoletniego inżyniera Mike’a Frasera, a Fraser później potwierdził, że zespół wrócił do studia „robiąc coś”.

AC/DC zamierza wyruszyć w światowe tourne

Teraz, po tym, jak amerykański radio Eddie Trunk przekazało w kwietniu, że AC/DC „absolutnie zamierzają wyruszyć w trasę” – znowu. Pojawia się raport ze strony V100 Rocks, który sugeruje, że zespół ogłosi występy na żywo w przyszłym tygodniu.

V100 Rocks twierdzi, że powiedziano jej, że AC/DC „ogłosi środową trasę koncertową w sezonie 2019–2020 w przyszłym tygodniu” wraz z Johnsonem jako wokalistą. Należy jednak podkreślić, że nie było oficjalnego oświadczenia z obozu AC/DC.

Johnson współpracował z ekspertami od spraw audio (Asius) nad rozwiązaniem problemów ze słuchem i od tego czasu gra na żywo z Muse, Paulem Rodgersiem i Mickiem Fleetwoodem.

W zeszłym miesiącu gitarzysta Eagles Joe Walsh ujawnił, że pracuje z Johnsonem nad tajemniczym projektem.

Booking.com

Komentarze: