close

Biografia Amy Winehouse

Amy Winehouse 1 - Biografia Amy Winehouse

Biografia Amy Winehouse w wersji filmowej .odzina Amy Winehouse podpisała umowę, na mocy której powstanie biograficzny film o tragicznie zmarłej wokalistce.

Scenariusz filmu napisze autor musicalu “Kinky Boots” Geoff Deane. Za produkcję odpowiadają Alison Owen i Debra Hayward z Monumental Pictures. Biografia Amy Winehouse powstanie w 2019 roku wtedy też ruszą zdjęcia.

Dochody z filmu zostaną przeznaczone na The Amy Winehouse Foundation, która zajmuje się osobami uzależnionymi do środków odurzających.

Zdobywczyni Grammy zmarła w wieku 27 lat z powodu zatrucia alkoholem. Na dorobek Amy Winehouse złożyły się płyty “Frank” (2003), “Back to Black” (2006) i wydana pośmiertnie “Hidden Treasures” (2011).

Po tym jak Amy zaczęła grać na gitarze swojego brata Alexa, ojciec kupił jej jej własną gdy miała 14 lat. Amy zaczęła sama komponować rok później. W wieku 16 lat zaczęła pracować okazyjnie jako dziennikarka działu rozrywki dla World Entertainment News Network oraz śpiewać z lokalną grupą o nazwie Bolsha Band. W lipcu 2000, została “wyróżnioną wokalistką” w National Youth Jazz Orchestra, gdzie śpiewała piosenki inspirowane twórczością Sarah Vaughan i Dinah Washington. Dobry przyjaciel Amy, śpiewak soulowy Tyler James, wysłał jej taśmę demo do pracownika działu artystycznego jednej z wytwórni płytowych. Dzięki temu Winehouse podpisała w 2002 r. umowę z firmą Simona Fullera i zaczęła otrzymywać gażę w wysokości 250 funtów na poczet przyszłych dochodów.

Firma rozwijała jej talent i pozwalała śpiewać w Cobden Club standardy jazzowe, ale utrzymywała jej pełne zdolności wokalne w tajemnicy. Jej przyszły agent z Island Records Darcus Beese usłyszał o niej przez przypadek, gdy menedżer zespołu The Lewinson Brothers zaprezentował mu kilka nagrań jego klientów, w których Amy była główną wokalistką. Gdy spytał kto jest tą wokalistką, odpowiedziano mu, że to tajemnica. Darcus Beese poszukiwał odpowiedzi na to pytanie przez kilka miesięcy, chcąc podpisać z Amy umowę. Winehouse w tym czasie nagrała jednak już kilka utworów i podpisała umowę z wytwórnią EMI. W trakcie tych nagrań nawiązała współpracę z Salaamem Remi, jej późniejszym głównym producentem. Gdy Beese dowiedział się w końcu kim ona jest, przedstawił ją swojemu szefowi Nickowi Gatfieldowi, który podjął liczne wysiłki aby ją przejąć od wytwórni EMI i potem Virgin, bo był przekonany, że jest rynkowe zapotrzebowanie na naturalny, nietypowy i autentyczny damski talent wokalny, nie będący sztucznym produktem telewizyjnych reality shows.

Booking.com
Tagi : Amy Winehouse