To The Bone to najnowsze wydawnictwo Stevena Wilsona, niekwestionowanej ikony współczesnego rocka progresywnego, jednego z najważniejszych niezależnych brytyjskich artystów ostatnich lat.

Na płycie znalazło się 11 nowych utworów, w których muzyk odważnie miesza style i brzmienia – motorykę futurystycznego rocka, patos progrockowych hymnów, indie disco, kosmiczne przestrzenie i przejmujący śpiew gitar. To The Bone to album będący ukłonem w stronę ambitnego, progresywnego popu z czasów młodości Stevena, dzieł takich jak So Petera Gabriela, Colour of Spring Talk Talk czy Seeds of Love Tears for Fears. Zachwycający zarówno brzmieniowo i kompozycyjnie, w warstwie lirycznej album To The Bone to jaskrawo naświetlony obraz niespokojnych czasów, w których żyjemy.
Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent Steven Wilson z muzyką związany jest od lat. Jako założyciel i stały członek zespołu Porcupine Tree odnosił sukcesy i zebrał grono oddanych fanów. W 2008 r. na rynku ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, Insurgentes, którą Wilson zapoczątkował nowy rozdział w swojej karierze. To The Bone, piąty solowy album Wilsona, to następca świetnie przyjętego przez słuchaczy i krytyków albumu Hand. Cannot. Erase z 2015 roku („Mądra, natchniona i wciągająca sztuka” – The Guardian).

Płytę będzie promować trasa koncertowa, która rozpocznie się 17 stycznia 2018 roku w Lizbonie. W ramach tournee Steven Wilson wystąpi również na dwóch koncertach w Polsce:

17 lutego – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
18 lutego – Poznań, Sala Ziemi

Ogólnodostępna sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 15 maja.

UDOSTĘPNIJ