24 marca ukaże się długo oczekiwany debiut zespołu Dollz pt. „Sz…Sz…Sz”. Znajdzie się na nim 14 utworów, z czego tylko dwa można było usłyszeć wcześniej.

„To całkiem nowy materiał, który wykuwaliśmy w mrokach studia Sonus przez prawie rok. Trochę długo to trwało i czas wyjść z tym do ludzi” – dodaje gitarzysta Maciej Pawełczyk.

Do ostatniego singla „Lawju Bejbe” powstał klip, w którym Paulina Kut wcieliła się w dramatyczną rolę tancerki gogo.

Zespół Dollz (dawniej Dolls Insane) powstał w 2011 roku. Punktem wyjścia był moment, gdy wokalistka Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN – X Factor. Chwilę później Maciej Pawełczyk (gitarzysta) zaproponował Pauli współpracę. Razem zaczęli tworzyć materiał demo na płytę. Do duetu dołączył perkusista Marek Żebrowski i basista Michał Buczak. W tym składzie zespół zrealizował swój pierwszy teledysk do utworu „Every Street”, który miał swoją premierę w 2011r. w telewizji i internecie.

Michał Buczak z powodu różnic w wizji zespołu odszedł i został zastąpiony przez Wojtka Łańko. Na próbach brakowało chmur, piorunów, mgły i przestrzennych dźwięków, więc z pomocą przyszedł Piotrek Szumski – gitarzysta, pełniący również rolę klawiszowca. W międzyczasie Paulina z Maciejem odwiedziła Las Vegas, gdzie powstał klip do utworu „Tory!”. Do wystąpienia w teledysku udało się namówić Adama „Nergala” Darskiego, lidera grupy Behemoth. Warszawskie zdjęcia z jego udziałem były szeroko komentowane przez internautów. W tym samym czasie zespól wziął udział w IV edycji programu Must Be The Music. Powodem była możliwość zaprezentowania autorskiego materiału, który można było zagrać dla 4 milionów osób na żywo. Czemu nie? Wtedy właśnie zespół na antenie Polsatu ogłosił premierę klipu „Tory!”. Pod koniec 2013 z zespołu w zgodzie i za wspólnym porozumieniem odszedł Piotr Szumski. Z jednej strony zajęty autorskim projektem z drugiej, zespół zdał sobie sprawę, że potrzebuje 100% klawiszowca, bez którego brzmienie nigdy nie będzie pełne. Po odejściu Piotr jednak bierze udział w wyprodukowaniu utworu „Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce programu Kossakowski. Szósty Zmysł. Do pieśni napisanej w języku który nie istniał, powstał teledysk.

21 listopada 2013 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL i wspólnie z producentem Szymonem Sieńko zarejestrował materiał na EP’kę, która nosi tytuł „Taa…”. W 2015 w czołówce programu Złomowisko PL na antenie Discovery Channel, można było usłyszeć utwór pt. „Diament Mój”, który był pierwszą zapowiedzią płyty „Sz… Sz… Sz”.

UDOSTĘPNIJ