Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej wyróżniających się artystek w Polsce. Znana ze swojego niepowtarzalnego electropopowego brzmienia, gwiazda tegorocznej trasy Red Bull Tour Bus szykuje się do wydania drugiego studyjnego albumu.

Niedawno światło dzienne ujrzał promujący go singiel – „Spokój”, a dzisiaj artystka zaprezentowała klip do tego utworu. Oglądać go można na: www.redbull.pl.

Natalia Nykiel wkroczyła na polską scenę muzyczną w 2014 roku, kiedy to ukazał się jej debiutancki al-bum „Lupus Electro”. Album błyskawicznie zdobył serca słuchaczy i w niedługim czasie otrzymał status złotej płyty. Po niemal 3 latach artystka przygotowuje się do publikacji swojego kolejnego wydawnictwa, którego premiera odbędzie się już jesienią tego roku. Zapowiadający je singiel „Spokój” spotkał się z przychylną reakcją zarówno fanów, jak i krytyków. Utwór ukazuje niezwykły talent młodej piosenkarki oraz rzadko spotykaną świadomość swojego głosu i drogi którą chce ona podążać. Widoczne jest to na po-ziomie muzycznym i tekstowym.

Ilustrujący „Spokój” teledysk wyreżyserowany przez Krzysztofa Grudzińskiego powstał na Cyprze na obszarze malowniczego, wyschniętego jeziora Salt Lake. Zdjęcia do klipu trwały zaledwie jeden dzień, jed-nak to wystarczyło by osiągnąć zamierzony przez artystkę efekt.

„Tytuł Spokój jest bardzo przewrotny wobec tego, o czym mówi piosenka, tempo klipu też jest zwodnicze – bo całość została nakręcona w technice slow motion, na kontrze do muzyki. Zależało nam na utrzymaniu pewnego minimalizmu i symboliki” – mówi artystka w rozmowie z serwisem Redbull.pl.

Wideoklip utrzymany jest głównie w monochromatycznej kolorystyce, z mocniejszymi akcentami kostiumowymi. Za stylizacje odpowiada tu Iwona Łęczycka, z którą Natalia współpracuje od samego początku kariery. Efekt pracy Natalii oraz ekipy filmowej zobaczyć można TUTAJ.

Natalia Nykiel znana jest z niepowtarzalnego electropopowego brzmienia, jednak w trakcie trasy Red Bull Tour Bus zaprezentowała także bardziej energiczne i grunge’owe oblicze. Artystka wykonała dobrze znane publiczności utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Te zdecydowanie mocniejsze interpretacje, w których nacisk położony został na perkusję i gitarę zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Przed Natalią jeszcze jeden koncert na dachu Red Bull Tour Bus, który odbędzie się już 21 czerwca w Olsztynie na Plaży w Kortowie, tym samym zamykając tegoroczną podróż muzycznego autobusu po Polsce.