close

Poznaliśmy support zespołu Metric

James Hersey, austriacko-amerykański piosenkarz i autor piosenek z kontraktem płytowym w legendarnej wytwórni Glassnote Records wystąpi przed zespołem Metric na ich warszawskim koncercie.

“Dark Saturday” to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego METRIC, który ukazał się 21 września.

Polska publiczność będzie miała możliwość usłyszeć nowy materiał 2 listopada w klubie Stodoła – Warszawa jest jednym z przystanków na obszernej trasie koncertowej zespołu Metric.

METRIC TOUR 2018
2 listopada – Warszawa, Klub Stodoła
Bilety w cenie 79 PLN

“To siódmy album naszego zespołu”, mówi kultowa wokalistka Emily Haines. “Chcieliśmy, aby pierwszą piosenką, którą usłyszą ludzie, była” Dark Saturday “, jako dźwiękowy dowód na to, że nasze gitarowe granie powraca. Lirycznie piosenka przedstawia antyutopijną scenę życia nocnego, przepełnioną bogactwem, w której bananowe dziewczyny mówią mdlące rzeczy typu “Jestem bogata, wszystko jest darmowe”.

Po raz pierwszy od ostatnich 3 albumów, gitarzysta Jimmy Shaw nie był współproducentem, decydując się na powierzenie tej roli swojemu pierwszemu współpracownikowi Justinowi Meldal-Johnsenowi, który współpracował m.in. z M83, Beck czy Nine Inch Nails. Album, który został nagrany we własnym studio zespołu (Giant Studio w Toronto) był również miksowany przez pierwszego współpracownika Tony’ego Hoffera, który ma swój udział w nagraniach m.in. Phoenix, Depeche Mode czy Air.

“Justin był właśnie tym, czego potrzebowaliśmy podczas produkcji tego albumu”, skomentował Shaw. “Naprawdę widział każdego członka zespołu oko w oko i był w stanie uchwycić to, co każdy z nas potrafi robić najlepiej. Zdałem sobie sprawę, że sam nie mogłem tego zrobić, będąc tak długo w zespole. W końcu mogliśmy skupić się na grze, tak jak na początku. Stworzyliśmy ten album w taki sposób, w jaki nie robiliśmy tego od dłuższego czasu i myślę, że będzie to słychać”

Do sieci trafił również teledysk “Dark Saturday” w reżyserii długoletniego współpracownika Justina Broadbenta.

Booking.com
Tagi : Metric