W końcu ktoś się przyłożył i w tym najpopularniejszym serwisie ze streamingiem muzyki można odnaleźć teraz setki playlist z naszą rodzimą muzyką.

Te nowe playlisty przygotowanę są specjalnie pod kątem polskich użytkowników, a znajdziemy tam przeróżne kompilację od: Quebonafide, Taco Hemingway, O.S.T.R. po HEY, Organek czy Coma. Jest też szeroko rozumiana polska scena rockowa oraz polska alternatywa.

Natomiast w każdy piątek na playliście New Music Friday Polska znajdziemy najnowsze produkcje z naszego kraju. Najpopularniejsze polskie utwory znajdziemy na Top Hits Polska. Na koniec warto się jeszcze zainteresować lokalnymi odpowiednikami playlist tematycznych: Uśmiechnij się!, Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy.

Nowe playlisty są dostępne z poziomu zakładki „Gatunki i nastroje” – tam też wciąż pozostaną ich globalne odpowiedniki. Spotity nie posiada biura w Polsce, nasz kraj podlega pod biuro w Berlinie i to tam pewnie pojawiła się osoba z Polski odpowiedzialna za te zestawienia tzw. „kurator” – na świecie jest ich około setka i to oni tworzą playlisty dla użytkowników na całym świecie.

ŹRÓDŁOInformacja prasowa / Antyweb.pl
UDOSTĘPNIJ