4 marca 2017 roku nakładem Pronet Music ukaże się nowy album formacji HellHaven „Anywhere Out Of The World”. To następca wydanego w 2012 roku „Beyond The Frontier”.

Muzyka HellHaven jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują, a z drugiej na długo pozostają w głowach słuchaczy.

Utwory są pełne refleksji na temat szaleńczej pogoni za jedynie akceptowalnym stylem życia nakreślonym przez nieomylne media, politykę, religię oraz zadają pytanie nad sensem nie tyle życia i śmierci, co drogi, która nas tam prowadzi. Przyziemność opleciona w kontrowersję i spontaniczne odloty w inne wymiary, niczym na narkotykowym tripie. Nawiązując do tytułu albumu, podmiot uwikłany w ramy poszczególnych utworów zaczyna całą przygodę od słów „wszędzie, byleby poza ten świat”. Na albumie wystąpili gościnnie m.in. Erwin Żebro (zespół Piersi) na trąbce w utworach „Ever Dream This Man” i „They Rule The World” oraz Edyty Szkołut (zespół Nonamen) w partiach wokalnych w utworze „Res Sacra Miser”.

Album zawiera 9 kompozycji:

1. Anywhere Out Of The World
2. Ever Dream This Man ?
3. First Step Is The Hardest
4. 21 Grams
5. Res Sacra Miser
6. They Rule The World
7. Overview Effect
8. On Earth As it Is In Heaven
9. The Dawn & Possibility Of An Island

Zespół HellHaven zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem „Art for Art’s Sake” na antenie takich rozgłośni jak: Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy Records została wydana druga płyta zatytułowana „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, uzyskując wysokie oceny wśród tamtejszych recenzentów.

UDOSTĘPNIJ