Milburn to zespół pochodzący z Sheffield w Wielkiej Brytanii, gdzie tworzył indierockową scenę New Yorkshire ramię w ramię z zaprzyjaźnionymi Arctic Monkeys.

Co ciekawe to Milburn powstali jako pierwsi i w ramach pomocy zaprosili Arctic Monkeys jako support na swojej trasie. Ich drogi od tego czasu były ściślepołączone.Po wydaniu dwóch płyt:„Well Well Well” (2006) i „These Are The Facts” (2007), z których pochodzą hity takie jak „What Will You Do (When The Money Goes)?”, „Send InThe Boys”, czy „Cheshire Cat Smile”, zespół zawiesił działalność.

Przez 8 kolejnych lat nic nie wskazywało,że dane nam będzie jeszcze kiedyś zobaczyć Milburn. W 2016 roku, dziesięć lat po wydaniu debiutanckiej płyty, zespółogłosił kilka koncertów,które bardzo szybko wyprzedały się w Wielkiej Brytanii, co zaostrzyło apetyty fanów na comeback legend z Sheffield.

We wrześniu 2016 roku Milburn ogłosili powrót i wydanie nowej płyty – „Time”, której premiera odbędzie się 29.9. 2017 r. Zespół zagra dwa koncerty w Polsce:

02.12. w D.K. Luksus we Wrocławiu
03.12 w BARdzo Bardzo w Warszawie.

ŹRÓDŁOFource Entertainment
UDOSTĘPNIJ