ME FIRST AND THE GIMME GIMMES to najlepszy na świecie punkowy cover band w którym udzielają się muzycy Foo Fighters, Lagwagon, No Use For A Name, Bad Religion, NOFX i Swingin Utters.

Grupa powstała w 1995 roku w San Francisco. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z tytułu książki dla dzieci autorstwa Gerald G. Jampolsky i Diane V. Cirincione.
Ich pierwszym wydawnictwem był singiel „Denver” wydany przez wytwórnię Fat Wreck Chords należącą do Fat Mike’a – basisty NOFX i ME FIRST AND THE GIMME GIMMES.

Dotychczas grupa nagrała siedem albumów studyjnych i jeden koncertowy…
Każdy z nich porusza inną tematykę. „Have a Ball” zawiera klasyki z lat 60-tych, 70-tych i wczesnych 80-tych autorstwa Eltona Johna, Neila Diamonda i Johna Denvera. „Blow In The Wind” to współczesne przeboje R&B Boyz 2 Men, Lionela Richie I Vannesy L. Williams. Piąty album „Ruin Johny’s Bar Mitzvah” to była płyta koncertowa na której zespół zagrał na żywo utwory z lat 60-tych i 80-tych skomponowane przez. REO Speedwagon, Styx i The Beatles. Z kolei szósty album „Love Their Country” zawierał przeróbki standartów country and western. Na ostatniej płycie tematem przewodnim były Diwy i utwory Barby Streisand, Christiny Aquirelli oraz Lady Gaga.
W zależności od koncertu grupa występowała w różnych przebraniach począwszy od kowbojskich strojów, ubiorów cheerleaderek, hawajskich koszul a kończąc na pidżamach.

Podstawowy skład zespołu to:
– Spike Slawson (ex- Swingin Utters i Re-Volts) – wokal
– Fat Mike (NOFX) – bass, wokal
– Chris Shiflett (Foo Fighthers, No Use For A Name) – gitara, wokal
– Joey Cape (Lagwagon) – gitara, wokal
– Dave Raun (Lagwagon ) – perkusja
Aktualnie Fat Mike’a na koncertach zastępuję Jay Bentley – basista Bad Religion.

ME FIRST AND THE GIMME GIMMIES
Wrocław – 17.06.2017 – A2 – Centrum Koncertowe ul Góralska 5
Otwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 70zł, w dniu koncertu 90zł

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

UDOSTĘPNIJ