Wraz z końcem maja Deep Purple przyjedzie na dwa pożegnalne koncerty do Polski. Na pożegnalnej trasie „The Long Goodbye Tour” towarzyszyć im będzie zespół Monster Truck.

Kanadyjczycy wystąpili w Polsce już dwukrotnie, raz odwiedzili nasz kraj jako support Vista Chino, a w 2014 roku wystąpili przed Slashem. Muzycy dali się poznać jako energiczny rockowy skład, czym zaskarbili sobie sympatię polskiej publiczności.

Monster Truck, założony w 2009 roku w kanadyjskim Hamilton, Ontario, funkcjonował początkowo tylko jako poboczny projekt, ale bardzo szybko zaczął żyć swoim życiem i stał się pełnoprawnym bandem. Zespół ma na swoim koncie dwie EP-ki: „Monster Truck” (2010) i „The Brown” (2011). Ta druga pozwoliła kapeli szerzej zaistnieć na rynku muzycznym. Single: „Seven Seas Blues” i „Righteous Smoke” znalazły się w na listach rockowych hitów w kanadyjskich radiostacjach, a nieco później Monster Truck wyruszył w trasy koncertowe, podczas których towarzyszyli między innymi Sheepdogs, Slashowi, Deep Purple czy Alice In Chains.

W 2013 roku, nakładem niezależnej wytwórni Dine Alone Records, ukazał się ich debiutancki album „Furiosity”. Na płycie znalazło się 12 utworów, w których słychać wpływy z czasów świetności uwielbianej przez muzyków ery grunge”u i punk rocka, a całość uzupełnia rytmiczny, mocno napędzający całość, silny głos wokalisty Jona Harvey”a. Na początku ubiegłego roku do sprzedaży trafił drugi album studyjny zespołu zatytułowany „Sittin” Heavy”.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here